Másodfokon is életfogytiglant kapott a sályi rablógyilkos
A férfi három éve verte agyon egy fakaróval az ismert sályi néprajzkutatót, B. Hajnát, majd elvette és eladta a gyűrűit. Legkorábban harminc év múlva engedhetik ki feltételesen.
A férfi három éve verte agyon egy fakaróval az ismert sályi néprajzkutatót, B. Hajnát, majd elvette és eladta a gyűrűit. Legkorábban harminc év múlva engedhetik ki feltételesen.
A párt szerint az eljárás felháborító, az országzászló színeiért nem rabosítás járna, hanem elismerés.
Egy katonalelkészt is felfüggesztett a katolikus egyház. A kiskorúval való illetlen viselkedés gyanúja miatt felfüggesztett pap ügyében a határozatot később visszavonták.
Más lényeges változás nem látszik 2019-hez képest.
A miniszobrot 2019-ben a Dunába dobta a Mi Hazánk országgyűlési képviselője.
Elállták aktivistáikkal a telep mindkét bejáratát. A rendőrség is kivonult, két emberrel szemben szabálysértési eljárás indult.
Nagy Zsolt szerint vannak kérdéskörök, amelyekben hol az egyik, hol a másik politikai érdekcsoportnak van igaza.
Vékony Csongor szerint „1945 hős várvédőire nyugodtan tekinthetünk példaképekként."
Toroczkai László, a Mi Hazánk vezetője szerint életveszélyes, hogy az első világháborút megelőző időkhöz hasonló, "vérgőzös, vért és háborút akaró hangulat van az európai politikusok között".
Az esemény utáni tabletták eladási számai nem mondanak el többet az abortuszról, mintha az óvszereladási statisztikákat nézegetnénk.
A HVG szerzőjének felakasztásáról és kiközösítéséről egy székelyföldi eseményen beszélt Bartha Barna. Pártjának elnöke kommunikációs hibának nevezte a történteket.
A Mi Hazánk mozgalom egyik politikusa beszélt Sepsiszentgyörgyön a román közszolgálati média munkatársának, és a HVG szerzőjének kiiktatásáról. Parászka Boróka szerint senki sem hallott volna arról, hogy Bartha Erdélyben járt, ha nem beszél az akasztásról. Úgy gondolja, nagyon kockázatos ilyen kijelentéseket tenni, ezek a haknik pedig kihatnak a román–magyar kapcsolatokra.
A kormánypártoktól lemorzsolódók nem lettek ellenzéki szavazók, a bizonytalanok táborát gyarapítják.
Toroczkai László, a párt elnöke választás rendje elleni bűncselekmény miatt teszi ezt.
A szélsőjobboldali politikus szerint sok évtizedes tabu dőlt meg, az abortusz 1956-os szabályozása óta először történt Magyarországon „életpárti elmozdulás”.
A szélsőjobbos párt azt szeretné, ha a második bécsi döntést a „hazatérés napjává” tennék.
Egyhangúlag szavazta meg a képviselő-testület a volt polgármesternek a címet.
Novák Elődék még áprilisban jelentették be, hogy lefoglalták a Pride elől az Andrássy utat és más közterületeket.
Kisberk Szabolcs magánemberként vett részt a tüntetésen.
A magyar társadalom szép lassan jobbra tolódott.